W dniu 3 czerwca 2023 roku w Nadleśnictwie Włoszakowice, w leśniczówce Koczury odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Uroczystość została oficjalnie otwarta przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, który powitał przybyłych gości i złożył życzenia z okazji ich święta.  Wkrótce potem wszyscy mogli skosztować pysznego tortu, słodkich przekąsek oraz zjeść ciepły posiłek. Podczas spotkania rodzice zastępczy mieli możliwość integracji i wymiany doświadczeń. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji zapewnionych przez animatorki AnimaKids, a Młodzież spędzić wspólnie czas na rozmowach z innymi wychowankami, a także rozegrać mecz piłki nożnej.

 Rodzicielstwo zastępcze to bardzo potrzebna i bezpieczna forma opieki nad dziećmi, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą być pod opieką rodziców biologicznych. W powiecie leszczyńskim funkcjonuje 8 rodzin zawodowych, 18 niezawodowych i 20 spokrewnionych, a łącznie w tych rodzinach przebywa 85 dzieci.

Było nam niezmiernie miło, że tak licznie dołączyliście do świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Pozostają piękne wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia!    heart